В ООН засудили дії Росії в окупованому Криму

Політика, Читай

Держави-члени ООН у спільній заяві засудили порушення РФ прав людини в окупованому Криму. 

ООНПро це повідомляє прес-служба українського МЗС.

“У ході 45-ї сесії Ради ООН з прав людини (м.Женева) держави-члени у Спільній заяві щодо Криму закликали Росію як державу-окупанта дотримуватись своїх зобов’язань згідно з міжнародним гуманітарним правом, гарантувати права і свободи людини, неухильно виконувати резолюції Генеральної Асамблеї ООН щодо територіальної цілісності України та стану з правами людини в АР Крим та м.Севастополь”, – говорится в повідомленні МЗС. 

Зазначається, що в ООН наголосили на необхідності виконання Російською Федерацією наказу Міжнародного суду ООН щодо скасування заборони Меджлісу як представницького органу кримськотатарського народу та забезпечення умов для викладання української мови на півострові.

Від держави-окупанта також вимагають негайного забезпечення доступу на територію АР Крим та м.Севастополя міжнародних моніторингових місій, як це зазначено у резолюціях ГА ООН 71/205, 72/190, 73/263 та 74/168.

Сьогодні в Женеві міжнародне співтовариство ще раз підтвердило свою непорушну підтримку суверенітету, територіальної цілісності та непорушності кордонів України, засудило порушення Росією прав людини та міжнародного гуманітарного права на окупованому півострові. 

Нагадаємо, що в ОНН покладають відповідальність за забезпечення кримчан водою на РФ. 

 

Новини партнерів


Схожі новини:

Коментарі