МЗС України зажадав повернення бурових установок, захоплених Росією в Криму

Політика, Читай

мид украиныМіністерство закордонних справ України розцінює дії Росії відносно бурових установок в Чорному морі як акт грабежу і вимагає повернути Україні належне їй майно. Про це йдеться в заяві українського МЗС.

“Міністерство закордонних справ України закликає Російську Федерацію до міжнародно-правової відповідальності, вимагає від Російської Федерації негайно вжити усіх практично можливих заходів для припинення міжнародно-протиправних діянь, надати належні запевнення і гарантії їх неповторення у майбутньому і негайно повернути у користування та володіння належить Україна майно”, – йдеться в заяві.

При цьому Україна залишає за собою право “вимагати відшкодування збитків” внаслідок порушення норм міжнародного права.

МЗС кваліфікує дії російської сторони як міжнародно-протиправні діяння, спрямовані на систематичне порушення суверенітету, суверенних прав і юрисдикції України над внутрішніми водами, територіальним морем, винятковою економічною зоною і континентальним шельфом в Чорному та Азовському морях.

Нагадаємо, що 16 грудня “Прикордонна служба ФСБ по Криму” направила сторожовий корабель “Аметист” для захисту бурових установок націоналізованої росіянами компанії “Чорноморнафтогаз” від військових кораблів України.

 

Новини партнерів


Схожі новини:

Коментарі