Гранти на бізнес-проекти та реконструкцію житла – міжнародна допомога переселенцям

Аналізуй, Суспільство

BusinessЗавершилися вибори до Верховної Ради і у серці кожного українця запалав вогник надії щодо майбутніх зрушень у кращий бік. З не меншими сподіваннями на новообрану владу дивляться і ті, кому довелося вимушено покинути свої домівки, рятуючись від війни та репресій за свої проукраїнські погляди.

А поки істеблішменту не до проблем та бід сотень тисяч переселенців, за справу беруться волонтери та інституції громадських ініціатив — прості люди, котрим не байдужа доля власних співвітчизників. У людини, яка пройшла всі кола бюрократичної системи, закарбувалися у пам’яті  назви громадських організацій, імена волонтерів, їх адреси та телефони, оскільки саме від них вони отримують ту підтримку, яку намагалися знайти, блукаючи коридорами між чиновничими кабінетами.

Тому, в першу чергу, тим, хто виїздить з зони АТО та окупованого Криму слід добре запамятати назви громадських організацій, що займаються питаннями допомоги переселенців: УВКБ ООН, “КримSOS”, “Центр громадянської просвіти “Альменда” (правова допомога, питання освіти, соціальні права), “ВОСТОК-СОС”, “Дім друзів” (допомога тим, хто хоче виїхати та перевезти родичів та близьких із небезпечних регіонів України), “Право на захист” (правова допомога), “Центр зайнятості вільних людей” (соціальна реабілітація та допомога у працевлаштуванні), центр взаємодопомоги “Врятуємо Україну” (вивоз із зони бойових дій, розселення, гуманітарна допомога). Аби детальніше ознайомитися з напрямом роботи того чи іншого громадського об’єднання, варто лише у будь-якій пошуковій системі набрати назву організації, що цікавить, та перейти на їхній сайт.

Вже третій місяць поспіль громадська ініціатива “КримSOS” як виконуючий партнер УВКБ ООН впроваджує реалізацію програми грантів для переселенців з Криму і сходу України. Наша редакція спробувала дізнатися, що саме включає в себе ця програма, хто може отримати грант, і що для цього потрібно? Отже, грантова підтримка переселенців включає в себе дві складові: часткове фінансування бізнес-проектів та допомога у реконструкції житла. За словами координаторів на сьогодні гранти на часткове фінансування бізнес-проектів уже отримали 16 осіб. Сума грантової допомоги може сягати 65 000 грн.  Щоправда, за умовами програми, отримати грант може тільки та людина, котра має постійну або тимчасову реєстрацію за місцем подачі заявки на його отримання. Така складність виникла внаслідок того, що  закон № 4490а-1 “Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб”, прийнятий Верховною Радою України 20.10.2014 р., досі лежить на столі у Президента і чекає на підпис. Після його підписання для переселенців буде простіше вирішувати життєво важливі проблеми у нових для них реаліях. Тож, чекаємо… на підтримку влади. Ознайомитись з повним переліком вимог для участі у програмі можна на тому ж таки сайті “КримSOS“.

А поки переселнці живуть в очікуванні бути почутими – міжнародні фонди наполегливо і завзято надають допомогу, намагаючись втиснутися із своїми добрими намірами у наші недолугі закони.   Так 7 листопада, відбулася церемонія підписання грантових угод на загальну суму понад 1 млн. гривень між Програмою розвитку ООН та сім’ю громадськими організаціями з різних областей України, які допомагатимуть вимушеним переселенцям. Як повідомили у прес-службі ПРООН, що всього в рамках грантового конкурсу “Сприяння процесам відновлення життєдіяльності внутрішньо переміщених осіб (ВПО)” було отримано 54 проектних пропозиції. Гранти будуть надані наступним організаціям: “Національна Асамблея інвалідів України”, “ДОНБАС СОС”, “Європейська асоціація з прав інвалідів”, Консорціум громадських організацій “Центр зайнятості вільних людей”, “Молодіжна Правозахисна Група Харків”, Благодійна організація “Світло надії”, ГО “Свідомі люди”.

 

 

 

Схожі новини:

Коментарі