Держгідрографія пропонує створити морський режимний район біля Криму

Uncategorized

Державна установа “Держгідрографія” виступила з ініціативою створити морський режимний район навколо окупованого Криму з метою заборони заходу суден в усі порти півострова.

Про це повідомляє прес-служба Держгідрографії

Держгідрографія видає та підтримує на рівні сучасності колекцію офіційних морських навігаційних карт на води юрисдикції України. Але на акваторіях, прилеглих до АР Крим у Чорному та Азовському морях, та українського узбережжя Азовського моря Російська Федерація, всупереч усім міжнародним нормам, створює та реалізує електронні навігаційні карти (ЕНК).

Morskyj-rezhymnyj-rajon-navkolo-okupovanogo-Krymu

Такі дії окупанта спричинили дублювання ЕНК виробництва України з ЕНК виробництва РФ та створили загрозу для навігації, оскільки таке дублювання під час використання карт у судновому обладнанні (ЕКНІС) може призвести до непередбачуваної поведінки суден та їх зіткнення.

“Ми вже домоглись того, щоб РЕНК PRIMAR не здійснював реалізації російських карт, які мають стовідсоткове покриття українських територіальних вод. Зараз, використовуючи всі наявні способи, збираємось вимагати від РЕНК IC-ENC (Велика Британія) припинення ним реалізації ЕНК російського виробництва на води України”,- повідомляє перший заступник начальника Держгідрографії Богдан Устименко.

За його словами, наступним важливим кроком у процесі протидії російської агресії є оголошення Україною морського режимного району з метою заборони заходу суден в усі кримські порти та заборони незаконної діяльності РФ у територіальних водах України навколо Кримського півострова.

“Оголошення режимного району дасть Україні можливість не тільки протидіяти агресору, а й як відповідальній правовій державі забезпечити виконання зобов’язань перед світовою спільнотою одразу в декількох напрямках. Ми зможемо мінімізувати ризики для мореплавців у частині навігаційно-гідрографічного забезпечення. Зняти з України відповідальність за будь-які аварійні події, що можуть статися внаслідок злочинних дій РФ у внутрішніх морських водах та територіальному морі України навколо Кримського півострова. Також звести нанівець спроби росіян з картографування вказаного регіону”, – зазначає начальник Держгідрографії Олександр Щипцов.

 

Новини партнерів


Схожі новини:

Коментарі