Призначення на посаду прокурора Криму до “референдуму” про статус півострова могло коштувати Наталії Поклонській життя, розповіла вона в інтерв’ю ТАСС.
“Мені дзвонили, лякали, погрожували, розповідали, що я в тюрму сяду, що вб’ють, розірвуть, – згадує Поклонська. – Дзвонили співробітники Генеральної прокуратури України. Відверто і прямо говорили, що якщо я зараз покину прокуратуру Республіки Крим і піду, то вони будуть розцінювати це як добровільна відмова від злочинної діяльності. Якщо ж ні, то машина вже виїхала зі спецназом, мене заарештують, кинуть у камеру. Я сказала, що краще я буду сидіти в камері, ніж служити фашистам “.
Пропозицію очолити кримську проккуратуру вона отримала від Сергія Аксьонова (на той момент голови Ради міністрів республіки), якого знала лише кілька днів.
“Потім поступив мені дзвінок на мобільний, і Сергій Валерійович (Аксьонов) сказав:” Підеш прокурором, потрібно бути першим “. Я відповіла:” Звичайно піду, хоч прокурором, хоч бюлетені друкувати “, – розповіла Поклонська.
Довідка. Поклонська була призначена на посаду прокурору Криму рішенням Верховної Ради автономії 11 березня 2014. 25 березня 2014 наказом генпрокурора РФ Юрія Чайки була створена прокуратура Республіки Крим в структурі відомств Росії, в.о. керівника була призначена Наталія Поклонська. На посаду “прокурора” Криму Наталія Поклонська була призначена 2 травня 2014 указом президента РФ, 7 травня вона прийняла присягу.