Кримські військкомати розшукують молодих кримчан, які проживають на материковій Україні

Кримчани на материку, Соціалка, Читай

солдат военныйПрацівники кримських військових комісаріатів розшукують молодих кримчан, які проживають на материковій Україні і не отримали російських паспортів, щоб поставити їх на військовий облік.

Про подібний випадок розповів кримчанин, який побажав залишитися неназваним.

“Мій син навчається в Києві. Він не мав можливості стояти в Криму в чергах, щоб відмовитись від надання йому громадянства Росії. Нещодавно до мене прийшли з військкомату – мовляв, ваш син за російським законодавством мусить стати на військовий облік. Російського паспорта він не отримував, жодного стосунку до подій у Криму не має. Незабаром він скінчить навчання у виші; як громадянин України він мав право на відтермінування військової служби, потім він, скоріш за все, служитиме Україні за місцем отримання освіти, там же отримає і приписне посвідчення, або військовий квиток”, – розповідає чоловік. Його ж на початку грудня 2014 р. працівники військкомату, які прийшли до нього додому, змушували взяти повістку на проходження повторної медичної комісії як військовозобов’язаного в запасі.

Згідно з “договором про прийняття Республіки Крим і міста Севастополя до складу РФ” Росія зарахувала до числа своїх громадян тих кримчан, які були постійно прописані на півострові станом на 18 березня 2014 року. Виняток було зроблено для осіб, які протягом одного місяця (з 18 березня по 18 квітня 2014 р.) відмовилися від надання їм російського громадянства; подібні заяви менш ніж за місяць вдалося написати майже 3,5 тисячам осіб. Форму заяви складено таким чином, що її підписант автоматично погоджувався з дією “договору” між РФ і Кримом, а також із будь-якими правовими наслідками відмови, навіть не ознайомившися з ними. Українські громадяни, які мешкають у Криму, за російським законодавством масово автоматично набули громадянства РФ саме через штучні ускладнення при подачі зазначених заяв, що є відвертою дискримінаційною практикою. Автоматичне визнання Росією кримчан своїми громадянами не означає жодної зміни їхнього статусу з точки зору українського законодавства.

На початку 2015 року “головний військовий комісар” Криму Анатолій Малолєтко на засіданні кримської “ради міністрів” повідомив, що в Криму на російський військовий облік стали 180 тисяч осіб, що становить 98% від плану. За його словами, на півострові вже видали близько 40 тисяч військових квитків російського зразка. Спочатку передбачалося, що “військовий комісаріат” Криму поставить на облік усіх кримчан до 1 січня 2015 року, однак прийом документів продовжили до 1 квітня 2015 року. Перший призов до російської армії для мешканців Криму відбудеться цього року.

Новини партнерів


Схожі новини:

Коментарі