Андрій Щекун: пасивність кримчан – наслідок бездіяльності влади

Відео, Дивися

Про результати політичної партії «Сила людей» на парламентських виборах, еволюційне повернення Криму та останній шанс парламентарів у бесіді з телеведучим Олександром Янковським в ефірі СК говорить координатор «Євромадан – Крим» Адрій Щекун.

Андрію, вітаю. Ви були кандидатом у народні депутати від партії «Сила людей». Як Ви вважаєте, чому ваша політична сила не пройшла до парламенту?

Наша політична сила не мала фінансового ресурсу і не могла бути конкурентною до тих політичних партій, які сьогодні пройшли до парламенту. Ми були готові до того, що можемо не пройти, але одночасно ми розуміли, що закладаємо фундамент новій політичній системі, яка багато в чому відповідає європейським стандартам.

Наступні вибори за графіком відбудуться через п’ять років. І про партію «Сила людей», яка б вона не була, просто забудуть. Ви так не вважаєте?

Той парламент, який сьогодні прийде до влади, повинен прийняти ряд законодавчих проектів, які б контролювали процес фінансування політичних партій. У всіх повинні бути рівні можливості – всі повинні мати доступ до телебачення, реклами тощо. Наша партія молода, тільки в серпні була зареєстрована. Ми не були готові до цих виборів, але наші кандидати по мажоритарним округам набрали 3-4% голосів. Я вважаю, що люди дали останній шанс тим політичним силам, які вийшли з Майдану – Блоку Петра Порошенка, «Народному фронту». Вони повинні зробити реальні кроки, які від них вимагає суспільство. Ці процеси ми повинні відчути не менше, ніж через два роки. Якщо цього не відбудеться, той же народ і відкличе цей парламент. Політики розуміють, що українці стали зовсім іншими. І Майдан доказав, що вони можуть скинути з крісла кожного, хто почне узурпувати владу.

Чи можливий еволюційний шлях у питанні повернення Криму?

Лише у п’яти політичних сил у передвиборчих програмах було задекларовано повернення Криму. Яким чином, більшість з них не говорили. Політичні сили на цих виборах намагалися оминути тему повернення Криму. Сьогодні тільки два представники півострову будуть працювати у парламенті – Мустафа Джемілєв та Людмила Денисова.

Лише 2800 кримчан зареєструвалися задля того, аби проголосувати на парламентських виборах. При цьому, за статистикою, на материкову Україну переїхало 20-30 тисяч кримчан. Про що це говорить?

Одна з причин пасивності кримчан на виборах – це окупація Криму, яка залишила відбиток на психології людей. Багато жителів півострову не змогли приїхати, бо вже не мають таких можливостей, як під час президентських виборів. Це все вже контролювалося спецслужбами РФ. Також причина пасивності залежить від бездіяльності влади. У нас є закон про окуповані території. Проблема в тому, що в цьому законі було написано «рекомендувати створити єдиний державний орган з питань тимчасово окупованої території». Як можна в законі допустити слово «рекомендувати». Ясна річ, що ніхто не бере на себе відповідальність. Депутати перетягнули відповідальність на Кабінет міністрів, Кабмін читає закон і розуміє, що «рекомендувати» не означає «створити». І сьогодні державну службу з питань АР Крим, навіть при тому, що вийшла постанова 17 липня 2014 року, так і не створено. Я вважаю, що ми повинні створити Міністерство, яке б працювало, перш за все, з окупованою територією. Правильно, що є рішення з уповноваження кримських татар, але за бортом залишаються інші кримчани. Це не менше 25%.

Схожі новини:

Коментарі