Андрій Щекун: РФ мріє розколоти Євросоюз за допомогою конфлікту в Україні

Відео, Дивися

Про відновлення пам’ятників тоталітарному режиму на території Криму, залишки української мови в кримських школах, а також поставки українських продуктів на півострів в бесіді з телеведучим Олександром Янковським в ефірі Голосу країни говорить координатор «Євромайдан – Крим» Андрій Щекун.

Для чого окупаційна влада Криму відкрила у Ялті пам’ятник Сталіну?

Російська Федерація не приховує того, що вона хоче відновити фактично межі Радянського Союзу. За свою політичну основу влада Росії бере ту політичну основу, яка була за часів СРСР. Вони роблять все, що є чужим для української історії та культури. Ще за часів Ющенка у нас був виданий указ про знос усіх пам’ятників тоталітарного режиму. Сталін – це символ тоталітарного режиму. Сьогодні йде війна не тільки з Україною. Росія хоче розколоти Європейський союз. Путін вичікує, коли відбудеться розкол в самій Європі через питання щодо конфлікту в Україні. Росія шукає в Європі партнерів. Останнім часом в них це не виходить.

Чому росіяни так спокійно відносяться до того, що установлюють пам’ятники людині, яка вбила мільйони їхніх співвітчизників?

У Російській Федерації практично немає незалежних засобів масової інформації. В Росії взагалі можна не говорити про такий термін, як інформація. Там на сьогодні існує лише пропаганда. Під цю пропаганду зараз підпали і громадяни України, які проживають на Кримському півострові. Людей залякали. Ми бачимо, що кримські татари сьогодні не можуть вже бути такими організованими для того, щоб вийти і протистояти тому виклику, який існує. Машина пропаганди працює. Всьому світу і Україні треба думати, як протистояти, в першу чергу, інформаційній пропаганді.

Скільки українських шкіл залишилося на території Криму після анексії?

За моєю інформацією, одна школа залишилася в Приморському біля Феодосії. Там нібито немає російськомовних класів. Усі інші школи русифіковані. По-перше, це порушення прав людини на право отримання освіти. У міжнародному праві повинні передбачуватися якісь чіткі дії. Нарешті нас почуло Міністерство освіти і науки України, яке запроваджує механізм екстреного навчання. Сьогодні кримчани мають право обрати будь-яку школу в Україні, приїхати, написати заяву, весною здати іспити та отримати український атестат для того, аби потім мати можливість навчатися у вищих навчальних закладах України.

Навіщо в Криму навчання українською мовою, якщо у школі дітям і на цій мові будуть говорити про те, що Путін – найкращий президент у світі, а Крим повернувся додому до РФ?

Є багато інших ресурсів, окрім школи. Є інтернет, історія України. Ті люди, які є патріотами України, повинні давати своїм дітям можливість поставляти альтернативу, розуміти, в якій ситуації вони зараз знаходяться. Підпілля на будь-яких окупованих територіях завжди існувало. Усі завжди намагалися знайти ту літературу, яка є забороненою. Треба виживати, боротися і не зламатися, шукати ті джерела інформації, які будуть задовольняти ваші потреби.

Як Україна повинна діяти щодо поставок до Криму?

Упродовж року ми бачили декілька фаз того, що відбувалося в Криму з продуктами. Перша фаза полягала в тому, аби відмовитися від усіх українських продуктів. Сьогодні бар’єр зламався зі сторони окупаційної влади. Вони зрозуміли, що без української продукції населення Криму фактично не зможе вижити. Тепер вони заявляють, що їм потрібно збільшити об’єми української сільськогосподарської продукції. Питання в тому, як вести себе Україні? З одного боку, Україна на цьому реально заробляє і викачує фінансові ресурси з Російської Федерації. Сьогодні немає одностайної позиції України з цього питання. Ми віддали його на відкуп бізнесу. Усе це рухається не в законному режимі. Якщо продукти хочуть закупляти не тільки пересічні кримчани, але й бізнес, то вони повинні бути зареєстровані в Україні як суб’єкти підприємницької діяльності. Нехай вони сплачують нам податки. Вони самі повинні думати про те, як перевезти ці продукти. Ця продукція має потрапляти в Крим дорожчою, аби це було відчутно. Кримчани повинні зрозуміти різницю між Україною та Росією, навіть в економічному плані.

Чи вірним було рішення про припинення транспортного сполучення з Кримом?

Ми чуємо багато критики зі сторони правозахисників. Але в нас є закон про окуповану територію. У ньому йде мова про те, що на окупованій території не можна вести бізнес тощо. Як продавати квитки в Сімферополі, кому платити податки? Я повністю підтримую політику України відносно транспорту, але я не підтримую спосіб, в якій вони це зробили. Не правильно була донесена мотивація. Вони вигадали, що це було зроблено з точки зору безпеки. Ба більше, це було зроблено різко перед Новим роком. Це груба і необґрунтована політика.

Схожі новини:

Коментарі