Владислав Хмельовський: Кримчани на окупованій території мають вірити у справедливість

Uncategorized

Про права українців в анексованому Криму та дії української влади щодо повернення півострова під свій контроль в бесіді з телеведучим Олександром Янковським в ефірі “Голосу Криму” говорить голова громадської спілки «Координаційної Ради організації вимушених переселенців з Криму» Владислав Хмельовський.

Пане Владислав, самопроголошена кримська влада почала демонтаж україномовних дорожніх знаків на півострові. Як ви вважаєте, навіщо вони заміняють їх на російськомовні знаки? Наскільки це важливо?

Це наслідки політики маразму, яку проводить самопроголошена влада Криму. Немає жодної країни, в якій би проживали громадяни однієї національності. За переписом 2001 року, на території Криму проживало 20-25% українців. Це близько 600 тисяч людей. Це достатня кількість людей для того, щоб на законодавчому рівні через виконавчі органи були закріплені їхні права.

На сьогодні тільки половина з них виїхали з території півострову. Ті, що залишилися у Криму, не повинні забувати, хто вони, пам’ятати свою рідну мову, не зважаючи на ситуацію, яка є сьогодні. Вони повинні вірити в те, що справедливість є і Крим обов’язково буде повернутий під контроль України.

У 1991 року Україна була визнана як держава у рамках певних кордонів. Порушення світового порядку після другої світової війни ніколи не буде визнано західними країнами. В іншому випадку це буде «скринька Пандори», яка дорого коштуватиме світові.

Російська Федерацій не реформувалася за цей час, вона залишила свою природню імперську сутність, і продовжує сьогодні у нових світових реаліях диктувати свою волю. Це не закінчиться добром. Завдання українців – захищати свою територіальну цілісність, суверенітет і діяти на загальному світовому рівні і на рівні України як держави.

Що повинна робити українська влада, аби не віддаляти від себе громадян України, які проживають в Криму?

Має бути розроблена і реалізована державна політика України відносно Криму. Упродовж 23-х років незалежності нашої держави нічого подібного не було зроблено. Ця політика носила локальний неусвідомлений характер. Мені здається, що проголошення автономії Криму не за національністю, а за територією, було помилковим рішенням. Має бути патріотична громадськість українців в Криму.

Переселенці з Криму повинні також працювати у цьому напрямку, спонукати владу до розробки стратегії звільнення Криму від окупації. Це комплекс питань, системний підхід із залученням експертів, народних депутатів і громадськості.

Як Ви вважаєте, чи реально відмінити закон про вільну економічну зону Криму та скасувати постанову № 699 Національного банку України?

Зараз змінився склад Верховної Ради України. Кримчани повинні активно звертатися до депутатських фракцій, які сьогодні є у парламенті, і вимагати, щоб цей лобістський закон, який представляє інтереси великого бізнесу, був відмінений.

Або ми повинні вимагати внесення змін до нього. Закон про вільну економічну зону не сприяє реалізації стратегії щодо повернення Криму до складу України.

Схожі новини:

Коментарі