У музеї Гончара закрили Тиждень тюркських мов

Кримчани на материку, Культура, Читай

31 жовтня у стінах музею Івана Гончара відбулося урочисте закриття Тижня тюркських мов, що проводився в інституті філології КНУ ім. Шевченка.

У вівторок фахівці з Туреччини розказували про свята, культуру та релігію свого народу. У середу був день кримськотатарської мови. Особливим гостем став Рустем Скібін – відомий кримськотатарський кераміст і художник. У четвер були два майстер-класи: з техніки ебру – мистецтва писати картини на воді, і з розпису хною.

Ольга Пишньоха, викладач інституту філології КНУ ім. Шевченка, розповіла, що у такий спосіб організатори намагаються цікаво поширювати інформацію про тюркські мови та культури: «Ми намагаємось представити тюркські мови і культури на доступному, цікавому, динамічному рівні, із цікавими гостями, із цікавими стравами».

У день закриття в музеї Івана Гончара відбувались  кулінарні змагання. Гостей частували турецькою, кримськотатарською, гагаузькою та азербайджанською кухнями. «Унас представлені кебаб, долма та багато солодких страв», – зазначила Ольга.

Гості весь вечір насолоджувались смачною їжею, ворожили на кавовій гущі й танцювали. Закривали свято кримськотатарська співачка Ленара Османова, народний ансамбль української музики «Роксоланія»етномодерновий гурт “Прелеста”, кримськотатарський співак Ленмар та хореограф класичного кримськотатарського танцю Ельнара Аблуллаєва, представники гуртів “Dort saqat” та “Shatur Gudur” Джеміль Мамутов та Муслім Умеров.

Схожі новини:

Коментарі