Втрати України від окупації Криму склали мінімум 135 млрд доларів

Економіка, Політика, Читай

Потенційні втрати України через російську окупацію Криму складають мінімум 135 млрд доларів.

Таку суму назвав старший економіст Центру економічної стратегії Дмитро Горюнов на прес-конференції в Києві.

рф оккупация

“Це перша комплексна оцінка втрат України від тимчасової окупації РФ Кримського півострову, хоча ще у 2016 році за результатами парламентських слухань Верховна Рада рекомендувала Кабінету міністрів розробити методики визначення збитків”, — зазначив експерт.

За його словами, первинна оцінка, яка була зроблена Мінюстом у 2014 році, становила 106 млрд доларів, а 135 млрд доларів — це прямі втрати активів, в які входить вартість землі на Кримському півострові (3 млрд) та доведених покладів корисних копалин (52,3 млрд) у вигляді, зокрема, природнього газу та сирої нафти, втрати житлової нерухомості населенням (42,7 млрд), втрати приватних компаній (18,4 млрд) та банків (2,7 млрд), втрати держави (14 млрд) та місцевих громад (1,7 млрд).

Горюнов уточнив, що оцінка втрат необхідна, щоб компенсувати їх через міжнародні суди, зобов’язавши Росію виплатити відповідні суми або заарештувавши активи суб’єктів, причетних до окупації в Україні або за кордоном.

 

Експерт также наголосив, що в оцінку Центру економічної стратегії не включені макроекономічні наслідки від тимчасової окупації Кримського півострову, адже їх неможливо відділити від впливу загального комплексу агресивних дій Росії у відношенні до України. Тому екперт вважає названу суму мінімальною оцінкою. 

 

Новини партнерів


Схожі новини:

Коментарі