Адвокати окупації

Аналізуй, Суспільство

адвокат юристУкраїнська система юриспруденції продовжує підтримувати окупаційну владу Криму. Вкрай небезпечним є те, що це відбувається в сфері юстиції, яка є надважливою в умовах розпочатої люстрації влади та боротьби за повернення півострова. Парадоксально, але в анексованому Сімферополі проводяться фейкові конференції адвокатів, які делегують далеко не фейкових, а цілком реальних, делегатів на З’їзд адвокатів України. Кого і для чого представляють в Україні адвокати окупації?

Antequam (лат. до)

До анексії півострова Росією в Криму офіційно діяло 1255 адвокатів. Після березневих подій залишилося всього 12 адвокатів, які не зрадили Україні та не визнали анексію Криму. Решта розпочала працювати в автономії вже у російському статусі.

Зважаючи на обставини, що така велика кількість кримських правозахисників зрадили Україні, 12 кримчан-адвокатів 21 квітня провели свої збори та конференцію в Києві, на яких відновили діяльність Кримських органів адвокатського самоврядування.  Згодом, 26-27 квітня 2014 року в Одесі було проведено З’їзд адвокатів вже всієї України, який підтримав рішення кримчан відновити діяльність адвокатури на материку та затвердив резолюцію щодо невідкладних заходів по відновленню кримської адвокатури та підтримки адвокатів українського Криму. З’їзд ухвалив, що з огляду на тимчасову окупацію АР Крим і міста Севастополя будь-які конференції та збори адвокатів АР Крим та міста Севастополя тимчасово (до закінчення окупації) проводяться в м. Києві.

Важливо, що окремо З’їзд застеріг інших адвокатів півострова про небезпеку стати невільними об’єктами агресії чи злого умислу маніпуляторів, шахраїв та агентів російських спецслужб у випадку проведення будь-яких заходів організаційного характеру з функціонування органів самоврядування на півострові.

Як стало відомо редакції, незважаючи на буквальну виключеність з українського правового поля, 11 лиcтопада в окупованому Криму в Сімферополі “відбулася” конференція кримських адвокатів, на якій були висунуті кандидати для представництва на ІІІ-му з’їзді адвокатів України, що відбудеться 21 листопада в Мукачево. Більше того, конференція в Сімферополі виявилася абсолютно фейковою. Наш кореспондент, який прийшов для її висвітлення, поспілкувався лише із зачиненими дверима. Згодом вдалося встановити, що про проведення конференції адвокатів АР Крим саме на території АР Крим стало відомо з анонімного листа, виготовленого на бланку Ради адвокатів АР Крим, надісланого на ім`я Голови Ради адвокатів України Лідії Ізовітової. Цей лист був розміщений на веб-порталі Національної асоціації адвокатів України. На листі відсутні підписи та посади осіб, які його склали, вихідна інформація та ін.

Національна асоціація адвокатів України не мала права розміщувати такий анонімний лист на сайті, бо це є прямим порушенням не тільки Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», а й рішення Одеського З’їзду адвокатів України. Але це відбулося.

Таким чином, Національна асоціація адвокатів України (НААУ), головою якої є Лідія Ізовітова, фактично визнала захід (конференцію адвокатів Криму) таким, що відбувся.

Що ж «відбулося»? А відбулася конференція адвокатів АР Крим з метою обрання делегатів ІІІ З`їзду адвокатів України, обрання голови Ради адвокатів АР Крим тощо.

Адвокати-кримчани, які не зрадили Україні, з цього приводу подали позови до суду, у яких вимагають суд зобов’язати НААУ проводити конференцію та інші підготовчі дії до З’їзду відповідно до вимог Закону. Конференція адвокатів має, на їх думку, проводитися виключно у Києві, та допущені до неї мають бути тільки адвокати, що не зрадили своїй присязі адвоката України.

Рostquam (лат. – після)

Фактично нині здійснюються дії щодо легалізації колабораціоністів («делегатів-адвокатів») з Криму у правовому полі України. Наслідки можуть бути довготривалими, адже Зʼїзд адвокатів України затверджує трьох членів Вищої ради юстиції України – майже найвищого органу контролю за суддівською владою та прокуратурою в Україні. Тому йдеться про сприяння з боку посадової особи Лідії Ізовітової, особам, які є поза законом, всупереч офіційній політиці України. Саме Ізовітова очолює Національну асоціацію адвокатів України. Що це? Корупція чи прихований сепаратизм?

Про наслідки таких рішень редакція запитала у Сергія Мокренюка, адвоката, секретаря Ради адвокатів Криму, координатора Євромайдан-Крим. Сергій поставив питання більш радикально: «Хто і чому залишив кримських адвокатів на одинці з «проводніками» Путіна? Хто і чому сьогодні через виключення можливості кримським адвокатам-патріотам брати участь в ухвалюванні рішень на майбутньому З’їзді адвокатів України намагається руками делегатів-сепаратистів протягнути там «свої» рішення? Чи є знищення української адвокатури в Криму елементом стратегії? Звісно, що так, але якій державі належить ця стратегія? Відповіді на ці питання майже однозначні, але чому мовчить гарант територіальної цілісності та державного суверенітету України? Сподіваємось, що він просто не встигає воювати і на цьому фронті…».

Схожі новини:

Коментарі